907
Jokiću

Jokiću "pukao film" nakon što ga je Payton ležerno udario po stražnjici, Curry spriječio tučnjavu

0

Duel Golden Statea i Denvera je obilovao napetim situacijama, a posebno je na meti domaćih košarkaša bio Nikola Jokić.

Košarkaši Warriorsa su koristili sve moguće "fazone" kako bi isprovocirali najboljeg košarkaša Denvera, a u tome je prednjačio Draymon Green. Ipak, potez nakon kojeg je Jokiću "pukao film" napravio je Gary Payton II.

Sin legendarnog Paytona je krajem prve četvrtine najprije blokirao Jokića, a nakon što je akcija završena u prolazu ležerno udario srbijanskog centra po stražnjici.

To je razljutilo Jokića koji je krenuo ka Paytonu da se fizički obračuna s njim, no na sreću Steph Curry je uskočio i uspio smiriti centra Denvera i spriječiti fizički sukob.

Ipak, Jokić se nastavio nervirati tokom utakmice, kako zbog poteza igrača Warriorsa, tako i zbog diskutabilnih sudijskih odluka, a u posljednjoj četvrtini je dobio drugu tehničku grešku nakon koje je morao napustiti parket.

Golden State je pobijedio rezultatom 126:106 i poveo sa 2-0 u seriji prvog kruga play-offa Zapadne konferencije.