
Pep Guardiola će morati tražiti rješenje kako da zaustavi Karima Benzemu u polufinalu Lige prvaka.
Ako je Guardiola najbolji svjetski trener, onda se nešto slično može reći i za Benzemu kada su u pitanju fudbaleri.
Manchester City će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv Real Madrida, sigurno jedan od glavnih zadataka Građana će biti zaustavljanje francuskog napadača.
Iskusni španski stručnjak je ranije ove sedmice govorio o Benzemi i kazao je ono čemu se najviše divi kod "devetke" popularnih Kraljeva.
"Benzema je izvanredan, ne samo zbog ovoga što sada radi, već i zbog onog što radi duže od deset godina u Realu", rekao je Guardiola te nastavio:
"Nije samo strijelac, već je fantastičan svestrani fudbaler. Karijera mu je fenomenalna. Njegova dužina trajanja je ono čemu se najviše divim kod njega."
Iako ima 34 godine Benzema trenutno igra najbolji fudbal u životu. U ovoj sezoni je već na 38 golova i prvi je kandidat da osvoji Zlatnu loptu.
Sjajni Francuz je u Real stigao još 2009. godine. U međuvremenu je odigrao 597 utakmica za Los Blancose i postao treći najbolji strijelac u historiji sa 317 golova.
Inače, Guradiola je do sada nekoliko puta kao trener Barcelone, Bayerna i Cityja smišljao plan kako zaustaviti Benzemu te je odlično upoznat sa njegovim kvalitetima.
Podsjećanja radi, polufinalni dueli između Cityja i Reala igraju se 26. aprila te 4. maja. Domaćin prvog duela bit će engleski predstavnik.