
Novak Đoković će biti slobodan u prvom kolu Monte Karla, a u drugom će igrati protiv pobjednika duela Alehandro Davidovič Fokina i Markos Giron.
Stefanos Cicipas, koji je i učestvovao u izvlačenju protivnika, je aktuelni šampion i imaće težak posao da odbrani trofej od 9. do 17. aprila.
Ono što je sigurno, do finala Đoković neće moći da igra protiv Aleksandra Zvereva, Stefanosa Cicipasa, Andreja Rubljova, Feliksa Ože-Alijasima i još četvorice nosilaca koji su na suprotnoj strani žrijeba. Na njegovoj je Kasper Rud kao četvrti nosilac, kao i mladi Karlos Alkaraz koji je šesti nosilac i sa njim bi Novak mogao da igra u četvrtfinalu, dok bi prvi susret sa nosiocem mogao da bude u osmini finala protiv Roberta Bautiste Aguta.
Ukoliko pobijedi Davidoviča Fokinu ili Girona, u trećem kolu bi Đoković mogao da sretne i jednog starog znanca. David Gofan se vraća na tenisku mapu, sada je 74. na svijetu Belgijanac koji je svojevremeno bio jedan od najboljih, a sada će kao "vajldkard" u prvom kolu igrati protiv kvalifikanta. Ukoliko uspješno prebrodi tu prepreku, Gofan će ići na boljeg iz duela Danijel Evans - Roberto Bautista Agut, a uspješniji iz tog duela će u trećem kolu potencijalno igrati protiv Đokovića.
Poslije toga bi u četvrtfinalu prema ATP rankingu i favoritima trebalo da Novak odmjeri snage sa Karlosom Alkarazom ili Tejlorom Fricom, a ukoliko se desi iznenađenje, u istom dijelu žrijeba su Marin Čilić, pa i još jedan "vajldkard", Žo-Filfrid Conga.
Znatno je neizvjesnije na drugoj polovini ove strane žrijeba gdje je Kasper Rud kao četvrti nosilac, a mogao bi da ispadne već u drugom kolu jer nije imao sreće i rival će mu biti Aslan Karacev ako izbaci kvalifikanta. Nisu imali sreće ni Dušan Lajović i Filip Krajinović.
Biće rivali srpski igrači jedan drugom u prvoj rundi, a pobjednik će ići na boljeg iz duela Grigor Dimitrov - Nikoloz Bazilašvili. Uz pomenute, u ovoj polovini žrijeba na strani na kojoj je i Novak Đoković su još Hubert Hurkač, Gael Monfis, Kameron Nori, Igo Umber...
Konkurencija je na drugoj strani znatno jača. Aleksandar Zverev će kao drugi nosilac u drugom kolu igrati protiv Federika Delbonisa ukoliko izbaci kvalifikanta, a onda bi već u trećem mogao da se sretne sa Pablom Karenjo Bustom ili Stenom Vavrinkom. U četvrtfinalu će za rivala vjerovatno imati Andreja Rubljova koji je u toj fazi turnira vrlo opasan, a on će prethodno najvjerovatnije snage odmeriti sa Janikom Sinerom.
U ovom dijelu žreba je i Laslo Đere koji je imao sreće da u prvom kolu igra sa kvalifikantom, ali bi već u drugom rival mogao da mu bude Lorenco Sonego, pa i Stefanos Cicipas u osmini finala. Grčki teniser je aktuelni šampion i veliki je favorit sve do četvrtfinala kada bi probleme mogli da mu naprave Feliks Ože-Alijasim ili Dijego Švarcman.
Blic.rs