
FK Velež upisao je novu pobjedu na pripremama u Antaliji.
Večeras je rezultatom 2:1 savladana ekipa ukrajinske Desne, sedmoplasirana ekipa tamošnjeg prvenstva.
Mostarci su silovito otvorili utakmicu i već u 4. minuti poveli s 1:0. Strijelac gola bio je Nermin Haskić koji će, čini se, biti veliko pojačanje za Velež.
Već u 9. minuti rezultat na semaforu 2:0. Autogol je postigao neko od igrača ukrajinskog tima.
U 15. i 17. minuti nove dvije šanse za Velež. Prvo Haskić iz blizine loptu šalje visoko preko gola, a onda golman Ukrajinaca nekome brani šut iz neposredne blizine.
Novu šansu Haskić je imao u 33. minuti, ali golman Desne ponovo na nivou.
Kada Velež nije iskoristio svoje šanse, Desna jeste prvu. Lopta je prošla kroz šesnaesterac Rođenih, Levan Arveladze je kupi i lijevom nogom pod devedeset stepeni pogađa mrežu Bogdanovića koji nije imao šanse.
Drugo poluvrijeme s dosta manje sadržaja. Velež je imao tri prilike u razmaku od 66. do 75. minute kada se zatresla stativa, no rezultat se do kraja nije mijenjao i ostalo je 2:1.
Ono što je uočljivo u igri Veleža je visok presing koji forsira Feđa Dudić i koji će ih, čini se, krasiti u nastavku sezone.
Prvu utakmicu u proljetnom dijelu sezone m:tel Premijer lige BiH Velež će odigrati 26. februara kada će dočekati Željezničar, koji je danas s 4:1 savladao Klis.
Prijateljska utakmica:
Velež - Desna 2:1