
Poznati španski fudbaler Raul Bravo (40) proteklih godina je bio u centru pažnje evropskih medija.
Danas 40-godišnji Bravo, koji je u karijeri igrao za poznate fudbalske klubove, među kojima je i Real Madrid, završio je u zatvoru zbog namještanja utakmica.
U akciji španske policije kodnog naziva "Operacija Oikos", odrađenoj prije nekoliko godina, Bravo je uhapšen zbog namještanja utakmice Valladolid - Valencia, ali i drugih kriminalnih aktivnosti.
Također, bio je među uhapšenim i osumnjičenim za pokušaj ubistva nekadašnjeg saigrača Darka Kovačevića, ali u zatvoru nije dugo zadržan.
Nakon svih problema odlučio je da se vrati na teren nakon više od četiri godine pauze. Proteklog ljeta je potpisao za Pego, a sada je postao član niželigaša Beniope.
Izvor OVDJE
Iako će u aprilu proslaviti 41. rođendan Bravo će sigurno biti pojačanje za ovog niželigaša jer se radi o fudbaleru s velikim iskustvom.
On je u bogatoj karijeri pored Real Madrida (2001-2007) nastupao još za Olympiacos, Aris, Rayo Vallecano, Veriju, Cordobu i Beerschot.
Sportsport.ba