03. 02. 2022 - 20:46
UEFA mu je zabranila da vodi Real Madrid dok ne položi kurs za...
907
Shares
UEFA mu je zabranila da vodi Real Madrid dok ne položi kurs za trenera, a evo šta o tome kaže Carlo Ancelotti

UEFA mu je zabranila da vodi Real Madrid dok ne položi kurs za trenera, a evo šta o tome kaže Carlo Ancelotti

03. 02. 2022 - 20:46
0
Shares

Odluka UEFA-e da zabrani Carlu Ancelottiju vođenje Real Madrida dok ponovo ne položi ispit za trenera kako bi obnovio licencu, začudila je, a istovremeno i nasmijala fudbalsku javnost.

Jer kako drugačije reagovati na vijest da jedan od najboljih trenera svijeta sa čak 21 osvojenim trofejom u svojoj karijeri, mora polagati ispit za posao u kojem je već jedan od najboljih? 

Sada se o svemu tome oglasio i sam Carlo Ancelotti koji kaže da je došlo do nesporazuma na relaciji Španske trenerske asocijacije i UEFA-e. 

"Ja sam neko ko uvijek pokušava pratiti zakon, čak i ako nekad ne uspijevam. Mislim da je došlo do nesporazuma", rekao je Ancelotti za Corriere dello Sport.

"Licenca je bila blizu isticanja, ali srećom Španska trenerska asocijacija mi je omogućila da položim kurs u oktobru, tako da je vjerovatno došlo do nedostatka komunikacije sa UEFA-om koja možda nije bila obaviještena o tome", kaže Ancelotti. 

I dalje nije jasno šta u UEFA-i smatraju da Ancelotti ne posjeduje, a što bi trebao naučiti ili dokazati na kursu, ali pretpostavlja se da insistiraju na pukoj formalnosti, bez obzira koliko ona besmislena bila. 

Oslobođenje

Učitaj još novosti