25. 01. 2022 - 20:02
Senegal teže od očekivanog do četvrtfinala, protivnik završio...
907
Senegal teže od očekivanog do četvrtfinala, protivnik završio meč s devet igrača

AFRIČKI KUP NACIJA

0

Selekcija Senegala ostvarila je plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija nakon što su večeras bili bolji od Zelenortskih ostrva.

Senegalci su upisali pobjedu rezultatom 2:0, a treba istaći da su Zelenortska ostrva završila meč s dva igrača manje nakon što su isključeni Patrik Andrade (Patrick) u 21. minuti, da bi kasnije bio isključen, u 57. minuti, i golman Vozinja (Vozinha), koji je divljački startao na napadača Liverpula Sadija Manea.

Mane je potom pogodio u 62. minuti za 1:0, da bi konačnih 2:0 postavio Dieng u sudijskoj nadoknadi.

Senegalce čeka bolji iz duela Malija i Ekvatorijalne Gvineje.