Gambija napravila historijski podvig: Musa Barou donio pobjedu
907

AFRIČKI KUP NACIJA

0

Reprezentacija Gambije plasirala se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija nakon što su pobijedili selekciju Gvineje rezultatom 1:0.

Ovo je najveći uspjeh u historiji reprezentacije Gambije, koja je uostalom i debitant na ovom takmičenju.

Prvo ime susreta bio je fudbaler italijanske Bolonje Musa Barou (Barrow) kada je u 71. minuti na asistenciju Jusufa Boba (Yusupha Bobb) postigao gol, ispostavit će se na kraju i pobjednički.

Gvineja je do kraja meča igrala napadački, pokušavala doći do izjednačenje, ali realizacija je izostala.

U finišu susreta sudija je pokazao dva crvena kartona, po jedan u svakoj selekciji. Prvo je u 87. minuti isključen Jusuf Njie (Yusupha) iz Gambije, a u trećoj minuti sudijske nadoknade Ibrahim Konte (Conte) iz Gvineje.

Gambija će u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija igrati protiv pobjednika duela Kamerun – Komori.