Futsal Euro: Aktuelni prvak na krilima odličnog Varele razbio...
907
Futsal Euro: Aktuelni prvak na krilima odličnog Varele razbio domaćina

FUTSAL

0

U okviru drugog kola grupne faze na Evropskom prvenstvu fustalu reprezentacija Portugala je savladala reprezentaciju Nizozemske sa 4:1.

Prvi pogodak viđen je već u šestoj minuti utakmice, a vlastitu mrežu zatresao je Saadouni. Do kraja prvog dijela u listu strijelaca se upisao i Varela i tako postavio konačnih 2:0 za prvi dio.

U nastavku utakmice Varela je ponovo zatresao mrežu Nizozemske za 3:0. U nastavku Bouyouzan je smanjio prednost u 33. minuti, ali je u samom finišu utakmice Jesus postavio konačnih 4:1.

Ovo je za Portugal bila druga pobjeda na Evropskom prvenstvu i siguran prolaz dalje iz grupe A, dok Nizozemska sada ima jednu pobjedu i jedan poraz. U prvom kolu su savladali Ukrajinu sa 3:2.