Barcelona slavila u Madridu u velikom derbiju španske košarke
907

ŠPANIJA

0

Košarkaši Barcelone su u najvećem španskom derbiju pobijedili Real Madrid u zaostaloj utakmici 16. kola ACB lige rezultatom 85:75.

Real je nakon prvih deset minuta imao prednost od šest poena razlike, bilo je 24:18 da bi Katalonci preokrenuli rezultat u svoju korist u nastavku i na poluvrijeme otišli sa plus dva, 42:40.

Katalonci su ključnu prednost napravili u trećoj četvrtini, imali su dvocifrenu prednost, bilo je 61:51 da bi se u posljednjih deset minuta ušlo sa plus devet, 63:54. Vodila je Barcelona i sa 12 poena razlike, bilo je 68:56 da bi se Real vratio na minus dva, 68:66, ali snage za potpuni preokret nije imao, te je trijumf otišao na stranu Barcelone.

Sertac Sanli i Kyle Kuric su vodili Barcu do pobjede sa po 17 poena. Sanli je dodao pet skokova, a Kuric tri. Još je dvocifren bio Nikola Mirotić sa 13 poena i četiri skoka.

Kod Real Madrida Walter Tavares je bio najbolji sa 12 poena i tri skoka dok je još dvocifren bio Sergio Llull sa 11 postignutih poena.

Katalonci sada imaju 12 pobjeda i tri poraza, a Real Madrid je na omjeru od 16 trijumfa, te dva poraza u španskom šampionatu.