Sjajni Kosorotov spasio Rusiju šutem iz velike udaljenosti
907

EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

0

Poljska je u četvrtom kolu druge faze Evropskog prvenstva remizirala sa Rusijom, bilo je 29:29 u odličnoj utakmici.

Rusi su bolje otvorili utakmicu i imali tri gola prednosti u više navrata da bi se Poljaci do poluvremena vratili u igru i u finišu susreta poveli rezultatom 12:11, a na poluvrijeme otišli također sa minimalnom prednosti, 13:12.

Poljaci su držali prednost od dva gola razlike u drugom dijelu nakon čega su Rusi okrenuli stvari u svoju korist da bi Poljaci golom Daszeka poveli tri sekunde prije kraja. Nakon toga su Rusi tražili minutu odmora, a bod im je donio Kosorotov šutem sa 18 metara.

Sićko je bio najefikasniji u Poljskoj sa osam golova dok su Daszek i Moryto dodali po šest. Na drugoj strani Kosorotov je postigao osam golova dok je Zhitnikov dodao jedan manje.