20. 01. 2022 - 22:40
SJAJNI JOTA NASTAVIO TERORIZIRATI ARSENAL Sjajni Portugalac...
907
SJAJNI JOTA NASTAVIO TERORIZIRATI ARSENAL Sjajni Portugalac odveo Redse u finale

LIGA KUP

0

Fudbaleri Liverpoola savladali su Arsenal na Emiratesu s 2:0 i plasirali su se u finale EFL Kupa.

Nakon što je prvi duel ovih timova na Anfieldu završen rezultatom 0:0, večeras se očekivao bolji fudbal, a to se i desilo.

Arsenal prvi propušta veliku šansu. Lacazette pogađa prečku iz slobodnog udarca, da bi Liverpool u 19. minuti poveo. Zabio je Diogo Jota za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nastavak donosi mnogo više šansi.

Gordon prijeti Arsenalu na otvaranju, a zatim u 59. minuti Konate pogađa stativu.

Martinelli potom uzvraća na drugoj strani, Kelleher je to odbranio, a zatim u 79. minuti na scenu ponovo stupa Jota.

Portugalac sjajno prima pas Alexandera-Arnolda, prebacio je Ramsdalea i donio je pobjedu svom timu od 2:0.

Redsi tako idu u finale EFL Kupa gdje ih čeka duel protiv Chelseaja.

Arsenal je meč završio s igračem manje jer je Thomas Partey isključen nakon dva žuta u tri minute.