20. 01. 2022 - 22:31
Poznati svi učesnici osmine finala Afričkog kupa nacija, Vahin...
907
Poznati svi učesnici osmine finala Afričkog kupa nacija, Vahin Maroko protiv Malavija

AFRIČKI KUP NACIJA

0

Fudbaleri Gambije, Malija i Tunisa izborile su plasman u osminu finala Afričkog kupa nacija, nakon odigranih večerašnjih susreta 3. kola grupe F.

Mali je pobijedio Mauritaniju sa 2:0 osvojivši prvo mjesto u grupi. Do pobjede su stigli golovima Masadija Haidare (Massadia Haidara) u 2. i Ibrahima Konea u 49. minuti meča.

Gambija je porazila Tunis sa 1:0, a gol odluke bio je djelo Ablieja Đaloea (Ablie Jallow) u 93. minuti utakmice.

Sada su poznati svi parovi osmine finala Afričkog kupa nacija, a nama je posebno zanimljiv duel Maroka našeg Vahida Halilhodžića i Malavija.