20. 01. 2022 - 21:34
Nevjerovatan povratak Kraljeva: Real s igračem manje postigao...
907
Nevjerovatan povratak Kraljeva: Real s igračem manje postigao dva gola i preokrenuo rezultat

KUP KRALJA

0

Real Madrid plasirao se u četvrtfinale Kupa kralja nakon što je večeras na gostovanju u Elcheu slavio pobjedu nakon produžetala. Bilo je 2:1 za Kraljeve.

U dosta uzbudljivom meču Realu je trebalo 120 minuta da savlada Elche, a junak je Eden Hazard.

Carillo je imao veliku šansu za domaće u prvom poluvremenu, ali nije uspio da zabije pogodak. Lunin je sjajno odbranio.

S druge strane Real je imao popriličan broj opasnih situacija. Međutim, izostala je prava završnica i nakon prvih 45 minuta bilo je 0:0.

Jović otvara drugo poluvrijeme odličnom šansom, ali nije uspio da zabije.

Kružio je Real oko gola Elchea, a na 20 minuta do kraja Carlo Ancelotti je odlučio uvesti Modrića i Casemira.

Casemiro je pet minuta nakon ulaska imao dobar pokušaj, golman domaćih je odbranio, bilo je tu još nekoliko opasnih situacija, ali nakon 90 minuta nije bilo golova.

Iskusni Marcelo morao je van terena u prvom produžetku. Dobio je crveni karton u 102. minuti, a samo minut kasnije Elche stiže do vodstva. Zabio je Gonzalo Verdu za 1:0.

Nije dugo trajalo slavlje domaćeg tima. Isco je u 108. minuti skrenuo udarac Ceballosa i lopta je završila u mreži za 1:1. Taj trenutak pogledajte OVDJE.

Četiri minute prije kraja produžetka Kraljevi dolaze do pobjede. Eden Hazard bježi odbrani Elchea, zaobilazi golmana i zabija za pobjedu od 2:1 i prolazak Reala u četvrtfinale Kupa kralja.

Gol za pobjedu pogledajte OVDJE.

A u Bilbau gostuje Barcelona, koja je već u 2. minuti kapitulirana. Gol je postigao Munian, a pogledajte ga OVDJE.