Chelsea doživio novi neuspjeh, titulu na Stamford Bridgeu više...
907
Chelsea doživio novi neuspjeh, titulu na Stamford Bridgeu više niko ne spominje

0

Nogometaši Chelseaja doživjeli su novi neuspjeh u engleskoj Premier ligi i osvojili su samo bod na gostovanju Brightonu. Utakmica je okončana rezultatom 1:1.

Chelsea definitivno posustaje u borbi za titulu i više ih se ne može smatrati ozbiljnim kandidatom. Uz utakmicu više Plavci imaju 12 bodova manje od lidera Manchester Cityja i velike su šanse da bude prednost 15 bodova uskoro.

Plavci nisu sjajno igrali u prvom dijelu, ali su imali vodstvo jer je Hakim Ziyech postigao sjajan gol u 28. minuti susreta.

Namjestio se na šut s distance i lijepo pogodio lijevom nogom mrežu Galebova. To je bio rezultat prvog dijela.

Nastavak donosi bolju igru domaćina koja je urodila plodom nakon tačno sat vremena. Adam Webster je glavom pogodio nakon kornera za 1:1.

U nastavku je bilo šansi na obje strane. Webster je prošao i šutirao u 71. minuti, ali je Kepa Arrizabalaga spriječio njegov šut.

Samo dvije minute kasnije Romelu Lukaku je mogoa do gola, ali je Robert Sanchez odbranio njegov udarac.

Promjene rezultata do kraja nije bilo, tako da su ekipe podijelile po bod.