907
Vahin Maroko ne zna odustati, Komori se pobrinuli za senzaciju nad senzacijama

0

Kompletirani su mečevi grupe C Afričkog kupa Nacija.

Maroko Vahida Halilhodžića je grupu okončao na prvom mjestu zahvaljujući remiju protiv Gabona. Završeno je 2:2.

Gabon je vodio u dva navrata. Preko Allevinaha, a zatim i autogolom Aguerda, ali se Maroko nije predavao.

Boufal je prvi put izjednačio nakon uspješno izvedenog penala, da bi Hakimi u 83. minuti postavio konačan rezultat. Njegov fenomenalan gol iz slobodnjaka pogledajte ovdje.

U durgom meču između Gane i Komora viđena je senzacija nad senzacijama pošto je ispao jedan od glavnih favorita turnira.

Ben je u 4. minuti zabio za Komore, a 20-ak minuta kasnije Ayew dobija crveni karton za Ganu te svoju ekipu ostavlja na cijedilu.

Mogni je u 62. minuti udvostručio vodstvo, ali Gana se uspjela vratiti sa dva gola za desetak minuta preko Boakyea i Djikua.

Ipak, u 85. minuti Mogni zabija za 2:3 te donosi Komorima historijsku pobjedu koja u konačnici ne bi mogla biti dovoljna za prolazak dalje. Gol za pobjedu pogledajte ovdje.

Maroko ide u nokaut fazu kao prvoplasirani sa sedam, te Gabon sa drugog mjesta sa pet bodova. Komori imaju tri boda i morat će čekati rezultate iz ostalih grupa da prođu dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.