18. 01. 2022 - 16:51
Atalanta saznala kaznu zbog rasističkog vrijeđanja Edina Džeke
907

0

Disciplinska komisija Nogometnog saveza Italije kaznila je Atalantu sa 10.000 eura jer su navijači ovog kluba rasistički vrijeđali bh. napadača Edina Džeku u nedavnom meču ovih timova.

Tokom prvog poluvremena na stadionu u Bergamu domaći navijači, koji su smješteni na sjevernoj tribini, su vrijeđali kapitena Zmajeva riječima "Ti si jedan cigan".

S tim u vezi stigla je i kazna za Atalantu zbog ovog sramnog poteza njenih navijača, a oni će u kasu Nogometnog saveza Italije platiti 10.000 eura.

Također, kažnjen je i Milan jer su njegovi navijači ubacili bocu na teren, kao i Genoa zbog namjernog kašnjenja u prvom i drugom poluvremenu. Rossoneri će platiti kaznu od 3.000 eura, a Genoa od 5.000 eura.

Podsjećamo, meč između Atalante i Intera završen je bez pogodaka (0:0), no Neroazzurri su još uvjiek lideri Serije A, iako imaju utakmicu manje od drugoplasiranog Milana.