PREMIERSHIP

GRAĐANI JURE KA TITULI De Bruyne presudio "svojim" Plavcima eurogolom kakav se rijetko viđa (VIDEO)

0

U velikom derbiju 22. kola Premijeršipa na "Etihadu" su snage odmjerili Mančester siti i Čelzi.

Nakon nešto više od 90 minuta slavili su "Građani" minimalnim rezultatom, a gol odluke postigao je Kevin De Brujne (Bruyne) u 70. minuti meča.

Bio je Siti bolji tim većim dijelom meča, dominirao je na sredini terena, a omjer udaraca u okvir gola (6-1) govori dovoljno. Novom pobjedom Mančester siti je dodatno učvrstio prvu poziciju na tabeli i sve je bliži naslovu prvaka.

OVDJE pogledajte spektakularan gol Belgijanca.

To je bio i konačan rezultat susreta. Građani su došli do tri boda i sada imaju 13 više od Chelseaja.

Liverpool je na minus 14, ali s dvije utakmice manje u odnosu na tim Pepa Guardiole.