907
Kauboji nemoćni protiv jake Francuske, Danci uvjerljivi protiv Crnogoraca

EVROPSKO PRVENSTVO

0

Rukometaši Hrvatske poraženi su od Francuske u 1. kolu Evropskog prvenstva rezultatom 27:22.

Francuska odlično ulazi u meč. Stekli su pet golova prednosti u 10. minuti (7:2) i prednost su održavali u prvom poluvremenu.

Hrvatska nije dopustila da se Francuzi još više odlijepe i zaigrali su mnogo bolje u ostatku prvog dijela.

Pešić je dobro branio na golu, skinuo je nekoliko zicera, pa su Kauboji uspjeli da na poluvrijeme odu sa samo minus dva, 13:11.

Francuzi bolje ulaze i u drugo poluvrijeme. Podigli su ponovo prednost na plus četiri, a nju su uglavnom i održavali.

Uspjeli su Kauboji međutim da zaprijete. Dolazili su do minus dva, ali nedostajala je neka serija koja bi ih potpuno vratila u meč.

Decat sa sedam i Mem sa šest golova predvodili su Francuze, dok je kod Hrvatske Čupić zabio šest golova.

Danska je prvenstvo Evrope otvorila uvjerljivom pobjedom nad Crnom Gorom 30:21.