11. 01. 2022 - 08:43
Oslabljeni Portland iznenadio favorita: Nurkić ponovo odigrao...
907
Oslabljeni Portland iznenadio favorita: Nurkić ponovo odigrao dobru utakmicu, Garza bez nastupa

NBA

0

Portland našeg Jusufa Nurkića iznenadio je favorizovani Bruklin i ostvario pobjedu (114:108), iako je bio lišen usluga čak trojice članova prve petorke - Lillarda, McColluma i Powella.

Naš najbolji košarkaš ponovo je pružio dobru partiju, te je za 33 minute provedene u igri postigao 14 poena, uz osam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Nakon prvog poluvremena drugoplasirani tim Istoka imao je prednost od 55:62, a zatim je i povećao razliku na 55:64. No, domaćin su kreirali preokret i u zadnjoj četvrtini nisu ispuštali vodstvo.

Najefikasniji u Portlandu bili su Anfernee Simons (23 poena, 11 asistencija) i Ben McLemore (20 poena), dok su strijelce Netsa predvodili Kevin Durant (28 poena, 10 skokova) i Kyrie Irving (22 poena).

Detroit je također iznenadio i savladao Utah (126:116) na krilima Cadea Cunninghama i Saddiqa Beya (po 29 poena). Luka Garza nije ulazio u igru.