907

FA CUP

0

Manchester United izborio je plasman u šesnaestinu finala FA Cupa.

Crveni đavoli su na Old Traffordu s minimalnih 1:0 savladali Aston Villu i tako prošli dalje.

Ralf Rangnick je obaveza u ovoj utakmici poštedio Cristiana Ronalda i Jadona Sancha, no njihov izostanak nije se previše osjetio.

Do vodstva je domaći tim stigao već u osmoj minuti. Fred centrira, a McTominay postiže, kasnije će se ispostaviti, i pobjedonosni gol. Pogodak Škota pogledajte klikom OVDJE.

Aston Villa je mogla do izjednačenja u 30. minuti, lai udarac Watkinsa završio je na prečki. Samo dvije minute kasnije vile su ponovo pronosale domaći tim, Ramsey šutira tik pored gola.

Do gola tim Stevena Gerrarda stiže u 51. minuti. Danny Ings je bio strijelac, ali je nakon pregledavanja VAR snimke ustanovljen ofsajd, pa je gol poništen. Tu situaciju pogledajte OVDJE.

Watkins je nakon prečke u prvom poluvremenu ipak uspio pogoditi mrežu De Gee, ali i taj gol je poništen zbog ofsajda.

Do kraja utakmice vidjeli smo još jedno uzbuđenje i to pred golom gostiju. Mason Greenwood je šutirao snažno u lijevu stranu gola gostiju, ali Martinez sjajno brani.

Isti timovi će se ponovo sastati za pet dana na Villa Parku i to u okviru 22. kola engleske Premier lige.