21. 12. 2021 - 15:45
BOSNA I HERCEGOVINA JE PONOSNA NA SVOJU HEROINU Lana Pudar...
907
BOSNA I HERCEGOVINA JE PONOSNA NA SVOJU HEROINU Lana Pudar ipak nije mogla do medalje, ali ostavila je srce u bazenu

SP U PLIVANJU

0

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas je u finalu discipline 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Abu Dhabiju osvojila sedmo mjesto.

Lana je plivala u sedmoj stazi, a bila je ubjedljivo najmlađa učesnica finala budući da ima samo 15 godina. Sljedeća najmlađa je Amerikanka Claire Curzan sa 17 godina, dok je najstarija Italijanka Elena Di Liddo s 28 godina.

Lana je u jučerašnjem polufinalu isplivala vrijeme 56.28.

Podsjetimo, Lana je već osvojila jednu medalju na aktuelnom Svjetskom prvenstvo i to u disciplini 200 metara delfin.