Everton prekinuo agoniju: Topnici eurogolom pali u nadoknadi
907

0

Everton je u 15. kolu engleskog Premiershipa s 2:1 savladao Arsenal.

Gledali smo jedno dosadno prvo poluvrijeme, sve do samog kraja.

U 44. minuti lijep pogodak postiže Richarlison, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda. Samo dvije minute kasnije, Topnici stižu do vodstva, a na asistenciju Tierneya gol postiže Maritn Odegaard.

Drugo poluvrijeme donosi nam novi gol Richarlisona - i to ponovo poništen. Ovaj put u 58. minuti.

Ipak, Brazilac u 79. minuti konačno postiže gol za 1:1, a koji nije bio poništen. Klikom OVDJE pogledajte taj pogodak.

I kada se činilo da će meč završiti podjelom bodova, u sudijskoj nadoknadi se ukazao Demarai Gray koji postiže eurogol i donosi Karamelama vrijednu pobjedu. Gol Graya pogledajte OVDJE.

Za Everton je ovo prva pobjeda nakon 25. septembra i osam utakmica, dok je Arsenal upisao drugi vezani poraz.