907
ČUDO OD REKORDA! ITALIJA JE NA OVO ČEKALA 63 GODINE! Vlahović ispisao istoriju fudbala na Čizmi! Ovo je APSOLUTNO MAGIČNO!

ITALIJA

0

Fiorentina je u 16. kolu Serie A u gostima pobijedila Bolognu 3:2. Strijelci za domaćine bili su Barrow u 42. i Hickey u 83. minuti, a za pobjedničku ekipu zabijali su Maleh u 33., Biraghi u 51. i Dušan Vlahović u 67. minuti iz penala.

Mladom srpskom napadaču to je već 13. gol u 16 nastupa u Serie A ove sezone, ali čak 30. od početka 2021. godine.

Tako je Vlahović postao tek četvrti igrač u povijesti koji je u Serie A u kalendarskoj godini postigao barem 30 golova prije nego što će napuniti 22 godine. Igrač Fiorentine 22. rođendan će proslaviti 28. januara.

Prije njega to je uspjelo samo legendarnom Giuseppeu Meazzi 1930., Feliceu Borelu 1933. i Antoniju Angelillu 1958. godine, prema Optinim podacima. Dakle, nikom u posljednje 63 godine.