907
Murinjov

SERIE A

0

Fudbaleri Rome prekinuli su niz od tri utakmice bez pobjede, pošto su večeras u okviru 13. kola italijanske Serije A kao gosti savladali Đenovu rezultatom 2:0.

Junak "Vučice" bio je tinejdžer iz Gane Feliks Afena Gijan (Felix Gyan), koji u igru ušao u 75. minuti, a samo sedam minuta kasnije je iskoristio asistenciju Henrika Mikitarijana (Henrikh Mkhitaryan) i pogodio za 1:0. Isti igrač je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za konačnih 2:0.

Zanimljivo da je Žoze Murinjo (Jose Mourinho) na klupi imao i Nikolu Zaniola (Nicolo), ali se odlučio ubaciti Gijana koji je na najbolji mogući način opravdao povjerenje svog trenera.

Ovo je bila sedma pobjeda Rome, ali prva od 27. oktobra i utakmice 10. kola italijanskog prvenstva protiv Kaljarija (2:1). Izabranici Murinja su smanjili zaostatak za vodećim Napolijem i Milanom koji su izgubili u ovom kolu od Intera, odnosno Milana, na deset bodova.