907
Sarajevo teškom mukom savladalo Ljubić iz Prnjavora i prošlo u četvrtfinale

KUP BIH

0

Fudbaleri Sarajeva izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine. Bordo tim je pobijedio člana 1. lige RS Ljubić iz Prnjavora rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Kenan Dervišagić u 84. minuti meča.

Rezervisti na današnjoj utakmici je asistirao Kerim Palić. Prvo poluvrijeme je obilježila bezidejna igra Sarajeva, zbog čega su igrače Gorana Sablića u svlačionicu ispratili zvižduci sa tribina.

U nastavku je Sarajevo zaigralo tek nešto bolje. Zaprijetilo je preko Rijada Kobiljara u 73., te preko Andreja Đokanovića u 81. minuti, ali je Mihajlo Dabić bio na visini zadatka. I onda se ukazao Dervišagić koji je glavom matirao Dabića za plasman među osam najboljih ekipa.

Ranije su četvrtfinale izborili Sloboda, Velež, Borac, Široki Brijeg, Igman iz Konjica, Zvijezda iz Gradačca i Tuzla City.