907

Francuska liga

0

U redovima Parižana nije bilo Lionela Messija, Angela Di Marije i Neymara koji su se kasno priključili timu nakon obaveza sa svojim reprezentacijama, te Mauricio Pochettino nije ništa želio rizikovati i ostavio ih je van tima.

U tvrdoj utakmici bez mnogo šansi, gosti su prvi poveli. U 36. minuti Fulgini je lijepo ispratio akciju i pogodio je za prednost Angersa 1:0. PSG je potom napadao, ali teško je stvarao prilike i imao je jalovu terensku nadmoć.

Ipak, do izjednačenja su došli u 69. minuti. Mbappe je centrirao, a na pravom mjestu našao se Danilo koji je poravnao na 1:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 87. minuti kada je dosuđen penal za Parižane, a siguran realizator bio je Mbappe za konačnih 2:1.