BEZ PJANIĆA NE IDE: Istanbul BB na čelu sa Višćom srušio...
BEZ PJANIĆA NE IDE: Istanbul BB na čelu sa Višćom srušio Bešiktaša

Turska liga

0

Turski šampion ušao je u ovaj meč bez bh. veznjaka Miralema Pjanića i bilo je vidljivo da im on u sredini terena itekako nedostaje.

Dosta dobrih šansi viđeno je u ovom susretu, a na kraju je postignuto pet pogodaka.

Bašakšehir je u 40. minuti stigao do vodstva. Udarac Edina Višće brani golman Bešiktaša, a na pravom mjestu se našao Stefano Okaka koji zabija za rezultat prvog poluvremena od 1:0.

Nastavak meča donosi brojne šanse sa obje strane, a u 59. minuti Bešiktaš je poravnao na 1:1. Golman domaćeg tima Volkan Babaca poklonio je loptu Alexu Teixeiri, a ovaj pogađa za poravnanje rezultata.

Nakon nekoliko promašenih šansi Bašakšehir u samo dvije minute stiže do dva gola prednosti.

U 83. minuti Stefano Okaka završava jednu kontru za prednost od 2:1,a zatim u 85. minuti Višća asistira za Frederika Gulbrandsena, a ovaj zabija za 3:1.

Bešiktaš se uspio vratiti u meč u prvoj minuti nadoknade. Dosuđen je penal, a Michy Batshuayi zabija za 3:2.

Ipak, snage za nešto više turski prvak nije imao. Ostalo je 3:2 i Bašakšehir je stigao do velike pobjede.