12. 10. 2021 - 22:59
SKANDAL U TIRANI Albanski navijači prekinuli utakmicu: Nakon...
907
SKANDAL U TIRANI Albanski navijači prekinuli utakmicu: Nakon primljenog gola zasusli svim i svačim Poljake

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Kvalifikacioni meč između Albanije i Poljske u Tirani obilježio je incident iz 77. minute. Naime, nakon što su Poljaci poveli preko Karola Sviderskog (Swiderski), domaći navijači su raznim predmetima s tribina počeli gađati poljske fudbalere. To pogledajte OVDJE.

Sudija Klemen Turpin (Clement) je odlučio da prekine utakmicu, ali je ona nakon otprilike 20 minuta pauze nastavljena. Poljaci su slavili s 1:0.

Ovo je bio vrlo bitan meč i za jedne i druge, obzirom na to da se radi o direktnim konkurentima za 2. mjesto grupe I. Poljska je trijumfom izbila na 2. poziciju sa 17 bodova, dva više od Albanije. Na liderskoj poziciji sa 20 bodova je Engleska koja je večeras odigrala samo 1:1 sa Mađarskom.