11. 10. 2021 - 22:47
Njemačka prva reprezentacija koja je i teoretski osigurala...
907
Njemačka prva reprezentacija koja je i teoretski osigurala plasman na Mundijal, Turci do trijumfa u 99. minuti

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Nakon što su Kipar i Malta odigrali neriješeno (2:2), odigrano je još deset utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.
Hrvatska je u okviru grupe H dočekala Slovačku, a susret je završen neriješenim rezultatom 2:2.

Hrvati su dva puta morali sustizati prednost, s obzirom da je Slovačka vodila 1:0 i 2:1, ali su zapadne komšije golovima Kramarića iz 25. i Modrića iz 71. minute susreta uspjeli se spasiti poraza.

U drugoj utakmici ove grupe Rusija je u gostima savladala Sloveniju sa 2:1 i tako se odvojila na prvom mjestu sa 19 osvojenih bodova, dva više od drugoplasiranih Hrvata.

Prva reprezentacija koja je i teoretski osigurala nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru 2022. godine je Njemačka, koja je večeras u gostima deklasirala Sjevernu Makedoniju rezultatom 4:0.

Makedonci su u prvom poluvremenu kvalitetno parirali Nijemcima, ali su drugom dijelu potpuno pali i Nijemci su postigli četiri gola. Do vodstva su došli u 50. minuti preko Havertza, da bi drugi i treći gol postigao Timo Werner u 70. i 73. minuti susreta. Konačnih 4:0 postavio je Musiala 10 minuta kasnije.