18. 09. 2021 - 21:59
Džanan Musa u debiju za Breogran postigao 25 poena
907

0

Na svom parketu košarkaši Breogana pobijedili su Tenerife sa konačnim rezultatom 92:73, a to u meču prvog kola španske ACB lige.

Breogan se vratio u društvo najboljih u Španiji, a čelnici kluba odlučili su da znatno pojačaju ekipu pred početak sezone.

Za Breogan ovog ljeta potpisao je i bh. košarkaš Džanan Musa koji je večeras briljirao u debiju za svoj novi klub.

Musa je odigrao sjajnu utakmicu, a posebno impresivan bio je u prvoj četvrtini kada je ubacio čak 16 poena za svega osam minuta.

Breogan je prvu dionicu dobio sa 25:19, a na pauzu se otišlo kod rezultata 48:41 za domaći tim.

Do kraja utakmice Breogan je čuvao stečenu prednost i uspio je na kraju da slavi sa 92:73 i dođe do pobjede u prvom kolu nove sezone.

Musa je briljirao u svom debiju za novi klub jer je postigao večeras 25 poena i pokazao da će biti veliko pojačanje za Breogran u novoj sezoni. Bh. košarkaš je dodao još sedam skokova i dvije asistencije.