14. 09. 2021 - 22:52
Bavarci rutinski protiv Barselone
907

0

Fudbaleri Bayerna večeras su rutinski savladali ekipu Barselone i to na Camp Nou rezultatom 0:3.

Posljednji put kada su se ove dvije ekipe sastale u polufinalu LŠ rezultat je glasio nestvarnih 8:2 za Bayern.

Ovaj put Bavarci su imali milosti za Katalonce koje su nadigrali na njihovom stadionu sa "samo" tri gola razlike, bilo je 3:0.

Višestruki prvak Njemačke je imao apsolutno sve konce igre u svojim rukama o čemu svjedoči podatak da Barcelona nije uputila niti jedan šut u okvir gola protivnika.

Pored tri postignuta gola, Bayern je pogodio dvije stative, pa je rezultat mogao biti i uvjerljiviji.

Od početka je djelovalo da je samo pitanje vremena kada će Bayern postići gol, a prvi je to uradio Thomas Muller.

Igrač gostiju je u 34. minuti potegao sa nekih 20-ak metara, a lopta se odbila od Erica Garciju i na taj način prevarila Ter Stegena.

Početkom drugog dijela prednost Bavaraca je uduplao Robert Lewandowski. Barcelona za 90 minuta igre ne da nije uputila udarac ka golu Bayerna, nego nije uspjela kreirati gotovo nikakvu priliku pred golom rivala.

Poljski napadač je novim golom pet minuta prije kraja meča postavio konačnih 3:0.

U narednom kolu Lige prvaka tim Juliana Nagelsmanna će na svojoj Allianz Areni dočekati Dynamo Kiev, dok će Barca priliku za popravni imati na gostovanju kod Benfice.

U drugoj utakmici ove grupe ova dva tima su remizirala rezultatom 0:0.