
Fudbalska reprezentacija Kosova dobit će veliko pojačanje, što je potvrdio i tamošnji savez.
Tako će dres ove selekcije uskoro obući 23-godišnji Mergim Berisha koji pruža zaista sjajne partije u dresu Salzburga.
Pomenuti fudbaler je odigrao 13 mečeva za mladu selekciju Njemačke s kojom je nastupao i na U21 EURO-u ove godine, ali odlučio je da u budućnosti nosi dres Kosova.
???? BREAKING: According to RTV Dukagjini, Mergim Berisha of @RedBullSalzburg will represent #Kosova on international level, subject to paperwork completion.
— Kosovan Football ???????? | ???? (@kosovanfooty_EN) August 31, 2021
EXCITEEEED! ???????????????? pic.twitter.com/Ebw6Usaf77
Za Berishu interes su pokazali klubovi iz Bundeslige, željeli su ga također Norwich i Aston Villa, ali ostao je u Salzburgu s kojim ima ugovor do juna naredne godine.
U austrijskoj Bundesligi u dresu Salzburga ima nevjerovatnu statistiku. Na 88 mečeva postigao je 35 golova i upisao 24 asistencije, a u evropskim mečevima nastupio je na 24 meča, postigao 12 golova i upisao osam asistencija.
Berisha je polivalentan fudbaler, može igrati na poziciji ofanzivnog veznog, krila, polušpica, a treneri u Salzbrugu su ga znali koristiti i na poziciji napadača.