23. 08. 2021 - 09:30
ZVANIČNO Bayern upravo dobio najvažnije pojačanje! Brazzo...
907
Shares
ZVANIČNO Bayern upravo dobio najvažnije pojačanje! Brazzo euforično najavio: Gladni smo uspjeha i želimo osvojiti sve!

KIMMICH OSTAJE BAVARAC DO 2025.

ZVANIČNO Bayern upravo dobio najvažnije pojačanje! Brazzo euforično najavio: Gladni smo uspjeha i želimo osvojiti sve!

Sport.ba
23. 08. 2021 - 09:30
0
Shares

Joshua Kimmich potpisao je produženje ugovora s Bayernom i tako negirao sva nagađanja o mogućnosti odlaska iz Minhena.

Bayern je objavio kako je njemački reprezentativac potpisao ugovor do ljeta 2025. godine i time je klub izbjegao još jedan veliki gubitak, kao u slučaju Davida Alabe, koji je odbio da produži ugovor i na kraju kao slobodan igrač otišao u Real Madrid.

Podsjećamo, Kimmich je u Bayern došao iz Leipziga 2015. godine i postao jedan od glavnih igrača Bavaraca, a povezivali su ga s brojnim velikanima.

S njemačkim gigantom je osvojio čak šest naslova prvaka, tri kupa te zemlje, Ligu prvaka, pet superkupova Njemačke, UEFA-in Superkup, kao i Svjetsko klupsko prvenstvo.

Za Bavarce je odigrao 264 zvanična meča i pritom postigao 30 golova.

"Najvažniji razlog produženja ugovora je taj što sa zadovoljstvom mogu svaki dan provoditi svoju strast ovdje u Bayernu. Imam tim u kojem mogu postići sve, a mnogi saigrači postali su pravi prijatelji. Zato sam i počeo igrati fudbal jer bi to trebalo biti zabavno. Još uvijek ne mislim da sam na kraju svog razvoja i uvjeren sam da je u Bayernu u sljedećim godinama puno toga moguće. Povrh svega, moja se porodica ovdje osjeća kao kod kuće. Minhen je postao moj drugi dom", poručio je Kimmich nakon produženja saradnje.

Ni prvi čovjek Bayerna Herbert Hainer nije krio oduševljenje.

"Sretni smo što idemo u budućnost s Joshuom Kimmichom. S nama se razvio u vrhunskog igrača i važno nam je dugoročno zadržati igrače ove kvalitete u svom timu. S njim Bayern ima najbolje šanse za ponovno postizanje velikih i ambicioznih ciljeva u budućnosti", kazao je Heiner.

Oglasio se je i sportski direktor Bayerna, naš Hasan Salihamidžić.

"Ovo produženje ugovora je veoma jak signal za sve navijače Bayerna. Važno je da držimo naše najbolje igrače pod ugovorom, Joshua će postati lider u godinama koje dolaze. Posjeduje nevjerovatne fudbalske kvalitete i njegov mentalitet je ono što nam treba. Gladni smo uspjeha i želimo osvojiti sve", poručio je popularni Brazzo.

(Sport.ba)

Učitaj još novosti