Evropski klasik u Tokiju: Hrvatska pobijedila Srbiju
907

Odličan duel na Olimpijskim igrama pripao Hrvatima

0

Vaterpolo klasik između Hrvatske i Srbije odigran u četvrtom kolu grupe B na Olimpijskim igrama u Tokiju pripao je Barakudama koje su slavile rezultatom 14:12.

Hrvatska je fantastično otvorila utakmicu i povela sa 3:0, bilo je i 5:1, a onda se Srbija serijom 3:0 vratila na 5:4. Ipak, seriju Srbije je prekinuo Obradović koji je savladao Pijetlovića za vodstvo Hrvata 6:4 što je i bio rezultat sa kojim je završeno prvo poluvrijeme.

Srbija se uspjela vratiti u trećoj četvrtini i izjednačiti na 8:8, ali je nakon toga uslijedila serija Hrvatske od 2:0, pa se pri rezultatu 10:8 ušlo u posljednju dionicu susreta. Serija se nastavila i u posljednjoj četvrtini kada je Hrvatska postigla još dva gola i kompletirala seriju 4:0 koju je prekinuo Strahinja Rašović i smanjio na 12:9.

Ipak, Hrvati do kraja nisu dozvolili iznenađenje i došli su do velike pobjede protiv favorizovanog rivala rezultatom 14:12.

Maro Joković i Paulo Obradović su vodili Hrvate do pobjede sa po četiri gola dok je Luka Bukić dodao tri. Marko Bijač je briljirao na golu sa 15 odbrana iz 27 pokušaja.

U selekciji Srbije najbolji je bio Nikola Jakšić sa tri gola dok su Filip Filipović i Strahinja Rašović dodali po dva. Gojko Pijetlović je imao devet odbrana.

Hrvatska - Srbija 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 4:4)