Srpska bokserka u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Tokiu
907

Tokio 2021

0

Srpska bokserka Nina Radovanović pobjedom nad Orveljom Havjarimanom ostvarila je plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Srpska bokserka Nina Radovanović plasirala se u četvrfinale Olimpijskih igara u Tokiju. Radovanović se takmiči u muva kategoriji do 51-og kilograma, a pobjedila je Orvelju Havjarimanu u osmini finala. Ona je tražila sredinu ringa i kratila distancu, zadavala udarce brzim kombinacijama u tijelo i glavu protivnice i prvu rundu dobila sa 10:9.

Nastavila je Radovanovićeva u istom ritmu i umalo bacila u nokdaun protivnicu pa je Havjarimana osjetila da je na pragu poraza i krenula još agresivnije, ali je bilo jasno da je Nina i ovu rundu dobila.

Nije se srpska bokserka mnogo zaletala u trećoj rundi, znala je da ima pobjedu u svojim rukama i pametno je odradila posljednja tri minuta meča. Kretala se sjajno, pokazala da je fizički spremnija i potpuno zasluženo se plasirala u četvrtinu finala Olimpijskih igara.

Sudije su jednoglasnom odlukom rekle da je Radovanovićeva rezultatom 5:0 pobjedila.