22. 07. 2021 - 12:44
Gignac postigao pogodak protiv Meksika, a onda oduševio...
907
Gignac postigao pogodak protiv Meksika, a onda oduševio fudbalski svijet svojim potezom

TOKIO 2020

0

Reprezentacija Francuske poražena je na otvaranju Olimpijskog turnira od Meksika sa 4:1.

Meksikanci su oduševili u prvom meču na Olimpijskim igrama i lakše od očekivanog pobijedili su selekciju Francuske.

Reprezentacija Meksika povela je u 47. minuti kada je Vega pogodio za 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije Meksiko je poveo sa 2:0, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Cordova.

Francuska se uspjela vratiti u meč u 69. minuti kada je sudija svirao penal, a pogodak je postigao iskusni Gignac koji je tako smanjio na 2:1.

Međutim, Meksiko je u finišu meča uspio da postigne još dva gola i tako riješi meč.

Prvo je u 80. minuti Antuna pogodio za 3:1, dok je konačnih 4:1 postavio Aguirre golom u prvoj minuti sudijske nadoknade.

No, nakon utakmice u centru pažnje našao se upravo Gignac koji nije slavio nakon gola za 2:1. Gignac se izvinjavao navijačima Meksika zbog činjenice da već šest sezona igra u ovoj zemlji u dresu Tigresa, piše Sportsport.

Ovaj potez Gignaca oduševio je fudbalsku javnost i pokazao je kakvo poštovanje iskusni francuski napadač ima prema zemlji u kojoj zarađuje platu već šest godina.