Sloboda u finišu slomila otpor Rudara i zasluženo slavila
907

PREMIJER LIGA BIH

0

udbaleri Slobode u novu sezonu startali su pobjedom. Izabranici Mladena Žižovića na svom Tušnju savladali su novog premijerligaša, ekipu Rudara iz Prijedora. Bilo je 1:0.

Redale su se šanse pred golom gostima, Tuzlaci su prijetili preko Dženisa Beganovića u 12. i 37. minuti, te preko Osmića čiji šut sa linije izvlači golman Rudara Kenan Topalović. Već u prvih 45 minuta Sloboda je imala deset pokušaja, od čega tri u okvir gola, međutim na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U nastavku su i gosti imali prilike, ali Semir Bukvić je bio na visini zadatka, a onda u 80. minuti trenutak odluke kada se Mirsad Ramić snašao i nakon asistencije Abida Mujagića pospremio loptu u mrežu Rudara.

Večeras se igra hercegovački derbi u kojem se sastaju Široki Brijeg i Zrinjski, dok se u ponedeljak igraju još dva susreta: Sarajevo - Tuzla City i Velež - Posušje. Podsjećamo, Leotar je u Bijeljini slavio sa 1:0, dok su Željezničar i Borac na Grbavici podijelili bodove (1:1).