06. 07. 2021 - 23:28
FINALE PRIJE FINALA Azuri nakon drame i penal lutrije samo...
907
FINALE PRIJE FINALA Azuri nakon drame i penal lutrije samo korak od cilja, Morata od zvijezda do samog trnja

EURO 2020

0

Italija i Španija večeras su odigrale sjajno prvo polufinale na ovogodišnjem Euru. Bilo je to finale prije finala, a riješeno je boljim izvođenjem penala. Više sreće imali su Azuri, koji idu u finale.

Sjajan meč gledali smo na Wembleyju večeras, obje selekcije ostavile su i posljednji atom snage na terenu. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, iako prilika nije nedostajalo.

U 60. minuti sve je eksplodiralo. Furija je imala prekid, Donnarumma sjajno izbacio loptu, nakon kraće akcije ona stiže do Chiese.

Napadač Juventusa je sjajno reagovao i sa nekih 16 metara majstorski savladao Unai Simona za 1:0.

211070027-879964449594317-1007557179500337245-n

.

212861279-787828031882463-3195288411884438522-n

.

214472896-1018189625663008-4213559463064572835-n

Činilo se da će Azuri lagano ka finalu, a 10 minuta prije kraja bilo je 1:1. Rezervista Morata sjajno je završio odličnu akciju, asistenciju pišemo maestralnom Daniju Olmu...

2

.

210791492-1238202559973375-8183582612159089955-n

.

210502327-283490630232819-7351459823106033103-n

Meč je otišao u produžetke, u narednih pola sata nismo vidjeli pogodak, a Furija je bila nešto bolja. I onda se pristupilo izvođenju penala Italijani. Za njih je prvi penal promašio Locatelli, ali su Olmo i Morata bili pravi tragičari...