Kako javljaju brazilski mediji, Kup konfederacija mogao bi biti otkazan zbog demonstracija koje su se pretvorile u ulični rat širom najveće južnoameričke zemlje.
Ugledne medijske kuće CBN radio i novine Estado de Sao Paulo tvrde da će doći u pitanje i Svjetsko prvenstvo naredne godine ukoliko se ugrozi sigurnost stranih navijača koji su stigli pratiti svoje timove na Kupu.
"Brazilu ugroženo domaćinstvo SP-a", naslovi su jutrošnjih izdanja brazilskih novina.
Reakcija FIFA-e tek treba da uslijedi.
Podsjetimo, Više od milion ljudi učestvuje u protestima u oko 100 gradova diljem Brazila u posljednjem valu demonstracija.
Nasilje je izbilo u mnogim mjestima, a jedan 18-godišnjak je poginuo kada ga je udario automobil koji je prošao kroz barikade u brazilskoj državi Sao Paolo.
Protesti su počeli prije više od sedmicu dana zbog visokih troškova organizacije Svjetskog nogometnog prvenstva 2014. godine.