01. 07. 2021 - 18:17
250 hiljada francuskih navijača POTPISALO PETICIJU ZA...
907
250 hiljada francuskih navijača POTPISALO PETICIJU ZA PONAVLJANJE utakmice sa Švicarskom

Još uvijek ne mogu da vjeruju

0

Francuski navijači još uvijek se nisu pomirili s ispadanjem s Europskog prvenstva pa traže razna opravdanja, a neki od njih zagovaraju i ponavljanje utakmice osmine finala sa Švicarskom.

Podsjetimo, Francuzi su u 75. minuti te utakmice imali 3:1 i činilo se da će rutinski proći u osminu finala Eura, a onda su Švicarci preko Seferovića u 81. te Gavranovića u 90. minuti odveli utakmicu u produžetke.

U produžecima nije bilo golova pa su se pucali jedanaesterci. Yann Sommer obranio je udarac Kyliana Mbappea u petoj seriji i tako odveo Švicarsku dalje.

Upravo zbog te obrane švicarskog vratara navijači Francuske traže da se ponovi utakmica. Jedan od navijača pokrenuo je peticiju da se utakmica ponovi jer je Sommer prilikom Mbappeovog udarca prerano izašao s gol-linije i time prekršio nogometna pravila. Peticiju je potpisalo 250 hiljada ljudi.