IDU KA ODBRANI NASLOVA Tampa Bay Lightning povećao vodstvo u...
907
IDU KA ODBRANI NASLOVA Tampa Bay Lightning povećao vodstvo u finalu

SAD

0

Branitelji naslova, hokejaši Tampa Bay Lightninga, pobijedili su Montreal Canadiense 3:1 i u velikom finalu NHL lige poveli s 2:0 u seriji na četiri pobjede.

Nakon prve trećine bez golova, domaćin je poveo u sedmoj minuti druge dionice golom Anthonyja Cirellija. Izjednačio je Nick Suzuki četiri minute kasnije, a dvije sekunde prije kraja trećine Blake Coleman je vratio Tampu u prednost postigavši jedan od ljepših golova ove sezone.

Tampa je presjekla napad Montreala, pak je došao do Barclayja Goodrowa koji je asistirao Colemanu, a ovaj nakon skoka u padu pogodio pored suparničkog braniča i vratara Careyja Pricea za novo vodstvo Tampe.

"Bila je to refleksna reakcija. Mislim da nitko stvarno ne planira zaroniti na led. Ali u tom je trenutku to bilo sve što sam mogao", kazao je Coleman nakon susreta.

Konačnih 3:1 postavio je Ondrej Palat četiri minute prije kraja utakmice.

Sjajnu predstavu pružio je i čuvar mreže domaćeg sastava Andrej Vasilevsky koji je skupio 42 obrane.

Finalna serija sada seli u Montreal, gdje su na rasporedu iduće dvije utakmice.