HRABRA FINSKA IPAK PORAŽENA Aleksej Mirančuk čovjek odluke
907

EURO 2020

0

Nakon pobjede nad Danskom u 1. kolu Grupe Evropskog prvenstva 2020, selekcija Finske nije uspjela ponovo osvojiti tri boda koja bi je odvela automatski u nokaut fazu takmičenja.

Na suprotnoj strani danas su stajali čvrsti Rusi koji su iskoristili domaći teren u Sankt Peterburgu i slavili s 1:0.

Gledali smo tokom 90 minuta jednu čvrstu i utakmicu na ivici faula. Nakon velike inicijative Rusi su konačno poveli u drugoj minuti sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, a strijelac je bio Aleksej Mirančuk.

Nakon vodstva Rusa na poluvremenu, u nastavku se Finska otvorila i krenula ofanzivnije prema golu Rusa, a dvije šanse je u prvih 15 minuta nastavka imao Puki, međutim rezultat se nije mijenjao.

Imali su i Rusi nekoliko popuprilika, ali golman Finske Hradecki zaustavljao je te pokušaju bez većih problema. Finci su u posljednjih 10-ak minuta pokušali igrati otvorenije, ali su Rusi ciljano držali loptu u svom posjedu pokušavajući tako dobiti na vremenu.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Rusi su slavili golom Alekseja Mirančuka iz finiša prvog poluvremena.