Argentinci razočarali na otvaranju Copa Americe uprkos golčini Messija, Paragvaj slavio nakon preokreta

COPA AMERICA

0

Odigrana su dva susreta na Copa Americi sinoć.

Argentinci su samo remizirali na otvaranju Copa Americe, bilo je 1:1 protiv Čilea dok je Paragvaj ubjedljivo pobijedio Boliviju rezultatom 3:1.

Poveli su Gaučosi sjajnim golom Messija u 33. minuti susreta iz slobodnjaka da bi Čileanci izjednačili preko Vargasa u drugom poluvremenu čime je postavljen konačan rezultat utakmice.

Bolivijci su poveli protiv Paragvaja preko Saavedre već u desetoj minuti, ali je Cuellar u posljednjoj minuti prvog dijela dobio drugi žuti odnosno crveni karton i ostavio svoje saigrače na cjedilu.

To je iskoristio Paragvaj koji je zahvaljujući dva gola Romera i jednog Kakua stigao do velikog preokreta i prve pobjede na Copa Americi.