907
Grci su dobili Norvežane, ali svi pričaju o gestu Haalanda i društva prije meča: Ovo je poruka koja je izazvala rasprave

PRIJATELJSKI MEČ

0

Reprezentacija Norveške poražena je danas u prijateljskoj utakmici protiv Grčke s 1:2.

Grčka je odlično otvorila utakmicu i povela već u 13. minuti kada je pogodak za 1:0 postigao Masouras.

Samo osam minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0 za goste. Ovaj put u centru pažnje bio je Androutsos koji se upisao u listu strijelaca.

Norveška se u 64. minuti uspjela vratiti u meč, a na 2:1 smanjio je Strandberg nakon asistencije Odegaarda. I to je bilo sve od domaćih.

Ipak, današnji meč obilježio je jedan detalj prije samog starta meča. Naime, igrači Norveške našli su se ponovo u centru pažnje jer su ponovo u posebnim majicama izašli na teren.

Oni su i ovaj put odlučili da skrenu pažnju na dešavanja u Kataru gdje nedužni radnici gube živote kako bi sve bilo spremno za odigravanje Svjetskog prvenstva naredne godine.

"Fair-play za radnike migrante", poruka je reprezentativaca Norveške.