
Koeman bi mogao ostati bez igrača kojeg je tražio
Plan je bio jednostavan. Barcelona će tokom ljeta dovesti Georginija Wijnalduma, kojeg je Koeman navodno zahtijevao od kluba još u toku prvih pregovora o preuzimanju, a onda će on moći da proda Miralema Pjanića, za čiji status u timu jednostavno nije zainteresovan.
Nizozemski trener je mogao držati status objektivnog sve do završnice sezone, ali onda je, nakon što su stvari okončane kako su okončane, na Pjanićev zahtjev da se razgovara o njegovoj budućnosti pokazao da mu apsolutno nije stalo do toga. Malo je onih koji vole takve trenere, a Koeman je poznat još od ranije kao neko sposoban da uništi hemiju u svlačionici.
Ipak, ovaj put će i on imati probleme. Naime, već postignuti usmeni dogovor Barcelone i Wijnalduma mogao bi srušiti PSG. Pariški klub nizozemskom veznjaku nudi duplo više novca nego Barcelona, i to doslovno. Dođe li do transfera, mogao bi to biti veliki problem za Barcelonu, koja će ostati bez unaprijed uknjiženog pojačanja.