BRUTALNA PARTIJA: Amerikanci se klanjaju Dončiću, zar je...
907
BRUTALNA PARTIJA: Amerikanci se klanjaju Dončiću, zar je moguće da je ovo uradio?

SJAJNI POTEZI SLOVENCA

0

Dallas Mavericksi su udvostručili prednost u seriji na 2-0 protiv Los Angeles Clippersa, nakon što su slavili i u drugoj utakmici na parketu Staples Centera.

Gosti iz Teksasa su imali prednost većim dijelom meča, sedam minuta prije kraja vodili sa 101:114, ali kalifornijski tim je smanjio na 116:120 u finišu. Ipak, kad je Tim Hardaway Junior pogodio trojku za 116:123 na ulasku u posljednji minut, bilo je jasno ko će pobijediti. Dallas je na koncu slavio sa konačnih 121:127.

Pobjednički sastav predvodio je Luka Dončić (39 poena), dok Clippersima nije pomogla ni sjajna partija Kawhija Leonarda (41) da izbjegnu poraz.

Slovenac je imao i nekoliko odličnih poteza, jedan od njih je probijanje kroz cijelu odbranu Clippersa i brutalno zakucavanje, a potom i igra jedan na jedan sa Kawhijem koji važi za jednog od najboljih defanzivaca lige.

Los Angeles Lakersi su pobjedom u gostima od 102:109 izjednačili u seriji protiv Phoenix Sunsa na 1-1. Briljirao je Anthony Davis (34 poena, 10 skokova) uz dobru podršku Dennisa Schroedera (24 poena) i LeBrona Jamesa (23), dok je kod domaćina najefikasniji bio Devin Booker (31).

Brooklyn je i u drugom susretu bio ubjedljiv protiv Bostona (130:108) za vodstvo u play-off seriji od 2-0. Strijelce Netsa predvodio je Kevin Durant (26 poena).