Doskorašnji trener minhenskog Bayerna Hansi Flick veoma lako bi mogao postati novi trener Barcelone gdje bi trebao naslijediti Nizozemca Ronalda Koemana.
Koeman je u finišu ispustio osvajanje titule prvaka Španije čime je vjerovatno okončana njegova avantura na klupi katalonskog tima, a prvi izbor Laporte za njegovog nasljednika je upravo Flick.
Njih dvojica su u stalnom kontaktu, a Flick još uvijek nije ništa potpisao sa reprezentacijom Njemačke što ide u prilog Kataloncima koji žele iskoristiti njegovu neodlučnost i dovesti ga na Nou Camp.
Svi u klubu pozitivno gledaju na njegov sistem rada i rado bi ga željeli vidjeti kao sljedećeg trenera jednog od najboljih klubova svijeta, javlja RAC1.
Podsjetimo, Flick je prethodne sezone osvojio trostruku krunu sa Bayernom, a ove sezone je ispao u četvrtini finala Lige prvaka od Paris Saint Germaina.
‼️ NOTÍCIA @EsportsRAC1
— El Barça juga a RAC1 (@FCBRAC1) May 19, 2021
Hansi Flick és la primera opció per la banqueta del Barça
???? Laporta ja hi ha parlat i l'ha trobat receptiu
???? Té un acord per ser seleccionador alemany però no ha firmat res
⚽️ Agrada la seva metodologia i la intensitat que imprimiria a l'equip#frac1 pic.twitter.com/2MZrxzSuNC