15. 05. 2021 - 22:36
Uzbudljiva završnica u Turskoj: Bešiktaš je novi prvak!
907

0

Do 16. naslova prvaka crno-bijeli su stigli gostujućom pobjedom nad Goztepeom od 2:1, te su zbog boljeg međusobnog omjera završili prvi, iako je i Galatasaray imao isti broj bodova (84).

Domagoj Vida je u 10. minuti zabio za vodstvo Bešiktaša od 0:1. Domaći su preko Ozturka izjednačili u 24. minuti, da bi pobjedu i titulu Bešiktašu donio Ghezzal golom u 69. minuti za konačnih 1:2.

Uzaludna je bila tako pobjeda Galatasaraya nad Malatyasporom od 3:1, a najveći gubitnik sezone je Fenerbahče.

Oni su u prošlom kolu porazom od Sivasspora ispustili šansu da preuzmu vodeće mjesto i u ovo kolo bi ušli kao prvi.

U posljednjem kolu Fener je na gostovanju pobijedio Kayserispor sa 2:1, a pobjedničke golove gosti su postigli u nadoknadi vremena.

Prvo je u 90. minuti Valencia zabio za 1:1, a Aziz u 99. minuti zabija za pobjedu.

Treba svakako istaći da je šampion sa istanbulskim velikanom postao mldi bh. fudbaler Ajdin Hasić koji je sezonu okončao ranije zbog teške povrede.