ČELNICI ODLUČILI: Finale meča igra se zajedno sa gledaocima na...
907
ČELNICI ODLUČILI: Finale meča igra se zajedno sa gledaocima na tribinama!

Italijanska Seria A

0

Rukovodstvo italijanske Serije A odlučilo je da će se finalni meč Kupa Italije igrati uz prisustvo navijača.

Juventus i Atalanta će 19. maja na Mapei stadionu u Reggio Emiliji odlučiti o pobjedniku ovogodišnjeg izdanja Kupa Italije.

Čelnici Serije A odlučili su da će 20 procenata kapaciteta stadiona biti ispunjeno navijačima, pa će tako na tribinama biti prisutno 4.000 navijača.

Oba tima će dobiti po 2.000 ulaznica za svoje navijače, a svakako da će ovo biti ogroman korak ka potpunom povratku publike na stadione u Italiji.

Podsjetimo, Italija je bila među najpogođenijim zemljama koronavirusom i sam povratak fudbala na Apenine bio je veliko iznenađenje prošle sezone.

Ipak, na kraju je odličan sistem dobro funkcionisao i klubovi su završili sezonu na pravi način, ali bez prisustva publike.

Više od godinu dana kasnije publika će ponovo biti na tribinama i to je svakako lijepa vijest za sve ljubitelje fudbala.

Finale Kupa Italije igra se u srijedu od 21 sat, a prošle sezone trofej je osvojila ekipa Napolija.

Juventus je rekorder sa 13 trofeja, a Atalanta je svoj jedini trofej u ovom takmičenju osvojila davne 1963. godine.